PROGRAM

HUDBA - DIVADLO - FILM

PROGRAM

___

11. a 12. 10. VENUŠE VE ŠVEHLOVCE: Hudební divadlo

20:00 BodyVoiceBand: Láska, vzdor a smrt (premiéra koncertní verze inscenace) (HP)

21:00 (11. 10.) prolog Festivalu s občerstvením (K)

VSTUPENKY

___

15. 10. ALFRED VE DVOŘE: Sborová tvorba, Voice-band

ZAČÁTEK 19:00

Láska opravdivá: (mužský sbor) výběr ze sborových skladeb;

Beznadějná samomluva + Petr Váša (HP)

Petr Váša: dadaistická poezie: Idioteon (CD)

Pavel Novotný: autorské zvukové básně pro hlas i vícehlas: Zevnitř (CD)

BocaLocaLab: (režie: Jiří Adámek) Máj (CD)

VSTUPENKY

___

16. 10. ŠVANDOVO DIVADLO: Hudba jako lék proti smrti

ZAČÁTEK 19:00 

Přemysl Rut: ABCDEFB 

Emil František Burian ve verších říkaných i zpívaných.

Přemysl Rut s Markétou Potužákovou a Barborou Šupovou (HP)

Švandovo divadlo: Lék proti smrti (autorka Marie Nováková, režie Vít Malota) 

autorská scénická koláž složena z útržků deníků a básní v podání Natálie Řehořové, Petra Buchty a Tomáše Petříka (CD)

VSTUPENKY

___

18. 10. ARCHA: Orchestr

SYMPOZIUM 18:00

Divadlo D jako kulturní centrum (Tomáš Procházka, Roman Černík, Pavel Štourač, Matěj Nytra, moderuje Jan Jiřík) (S)

Živý odkaz EFB v divadle Archa (O. Hrab) (S)

KONCERT 20:00

Pavel Bořkovec Quartet: V. smyčcový kvartet  (HP)

Jan Burian ml.: Sólo pro EFB (autorská skladba inspirovaná III. smyč. kvartetem) (CD)

Kalabis kvintet: Dechový kvintet (HP)

Werner Herbers + Orchestr Berg: Suite Americane, O dětech, 

Nonetto in Do, Variace (Op. 1) (HP)

VSTUPENKY

___

19. 10.  DISK: Děti hrají dětem

ZAČÁTEK 11:00

divadelní inscenace BURIANIDADA a Dobřichovická komorní filharmonie: (Dušan Navařík)

Dětské písně, Malá předehra (HP)

vystupují: Kateřina Císařová, Petr Šmíd

námět a scénář: Tereza Verecká

režie: Barbora Mašková

VSTUPENKY

___

19.10. ARCHA: Sympozium a Vojna

ZAČÁTEK 14:30

Štěpán Uhlíř: budovatelské písně a jazz jam (K)

EFB jako “pradědeček multimediální tvorby”

(Kateřina Svatoňová, Libuše Heczková, Lukáš Jiřička,Roman Štětina moderuje Tomáš Pospiszyl) (S)

BodyVoiceBand: Vojna (režie: Jaroslava Šiktancová) derniéra, zakončení festivalu (HP)

Umění angažovat se (Pavel Karous, Michal Hába, Hana Malinová, Sráč Sam, moderuje Lukáš Matoška) (S)

Antidiskotéka Jiřího Černého: Písně Karla Buriana, Emila Buriana atd. (K)

VSTUPENKY

___

20. 10. PONREPO: Burian a film

ZAČÁTEK 17:30

Kdo je nejmocnější

Cesta do pravěku

VSTUPENKY

 

Rytmus

Listopad

Siréna 

(HP, F)

VSTUPENKY

___

Sekce: 

HLAVNÍ PROGRAM (HP)

CYKLUS DIALOG (CD) experimentálnější sekce a tvorba autorských skladeb  

FILMOVÁ A VIDEO PŘEHLÍDKA (F)

SYMPOZIUM (S)

KLUB (K) prostor k setkání návštěvníků a k diskuzi